top of page

עדות - עמית לרנר


ב7 לדצמבר 2015  הסתיים באופן רשמי הסתיים קורס של שלושה חודשים  שבו השתתפתי, יחד עם עוד  כ- 50 אלף איש מכ- 188 מדינות בעולם. כולנו change-makers.  היה זה ה- Ulab , קורס אינטרנט (mooc)  -  קורס מנהיגות יישומי שעוסק בדרך שבה ניתן ליצור פתרונות לאתגרי העולם.
 מה שעבד לי ממש טוב בקורס  זו העובדה שלצד הלימוד והעמקה האישית בידע החדש והמאלף, התקיימו שידורים חיים בהם עשרות אלפי אנשים מכל העולם השתתפו ועברו תהליכים חוויתיים. חוץ  מזה זכיתי להשתתף במעגל אימון בו תרגלנו יחד 6 חברים ממדינות שונות.  נפגשנו אחת לשבוע בגוגל הנגאווט, חברי למעגל הגיעו מצרפת, דרום אפריקה  נורבגיה, שוודיה ומלזיה. חברים יקרים  שרכשתי הודות לקורס ועד היום אנו ממשיכים להיות בקשר ולהיפגש. חוץ מזה התארגנו הקבוצה הישראלית - כ- 15 ישראלים מקסימים  שגם השתתפו בקורס ונפגשנו בשידורים החיים כל פעם בסלון אחר.  זכיתי להצטרף לקהילה בינלאומית שעובדת במלוא האנרגיה לבנות לנו עולם טוב יותר. את הידע החדש שרכשתי אני משלבת בעבודתי כמנחה בתחומי המנהיגות והיזמות החברתית ובעיקר מרגישה שאני לא לבד ושאני חלק מתנועה שרק הולכת וגדלה בעולם כולו.

צופיה כהן

בעקבות המלצה של חברתי עמית לרנר, הגעתי לקורס U-lab, חשבתי שכמורת מורים, זו תהיה הזדמנות לחוות למידה של MOOC- קורס למידה המוני פתוח של אוניברסיטת MIT  בוסטון, שכמוהו יש רבים ברשת, חשבתי שזו הזדמנות להתמודד עם אתגרים טכנולוגים ולמידה באנגלית. להפתעתי ושמחתי למדתי הרבה יותר, עברתי תהליך משמעותי בעצמי, אני יוצרת את עתיד שלי מתוך מקום פנימי שמשלב ראש, ידיים ולב. 
החששות מלמידה לבד התפוגגו עם השיעור הראשון, מצאתי מגוון גדול מאוד של מסגרות ומרחבי למידה (שכולם נתמכים במערכות טכנולוגיות חדשניות), וזה ממש הדליק אותי: ראשית הוזמנו להיפגש אם כל מי שנרשמ/ה לקורס באזור שלנו ולצפות בשידורים החיים ביחד וביום חמישי אחד נפגשנו 14 בסלון ביתה של טובה בחולון, שם חלקנו חוויות ומחשבות מהלמידה וצפינו בשידור חי עם עוד 50 אלף איש ברחבי העולם. לאחר מכן הוזמנו להתארגן במעגלי אימון מצומצמים, מקומיים או בן לאומיים, במעגל שבחרתי נפגשתי עם  מיכאלה מגרמניה ובטינה מארגנטינה, איתן למדתי הקשבה עמוקה ופתרון אתגרים בכלי בשם case clinic . 
בכלים שלמדתי מצאתי את הדרך להתאים את כלי העבודה החדשים לקבוצות אותם הנחתי. בשפת U-labנוצר אבטיפוס שהולך ומתפתח. למשל צוות מורות של בית ספר יסודי שעבדו עם case clinic , יצרו תרבות חדשה של שיתוף, בשפה שמאפשרת פיתרונות יצירתיים שלא התאפשרו לפני כן ולגננות המובילות של אשדוד היו תובנות מרחיקות לכת על התפקיד שלהן בעקבות סדרה של ראיונות דיאלוגים.
עם סיום הקורס המשכנו להיפגש, לתרגל את הכלים, להבין את התפיסה ולפתח את עצמנו,  המפגשים הקבועים של קבוצת U-lab ישראל, מאפשרים עבורנו התנסות במודל עבודה שיתופי ייחודי ופורה, כך נולד האתר הזה. בשנת הלימודים הקרובה אנחה באשדוד, השתלמות מורים בה נלמד את דרכי הפעולה של U-lab בקורס שישלב למידה עצמית ולמידה בקבוצות, על מנת שאלו יעמדו לרשותם בעבודתם עם תלמידות, תלמידים, צוותים חינוכיים וקהילה. אני מתרגשת כי זה הולך להיות מאוד מעניין!!

עדות של פרדריק ארסטד מנורווגיה

"השבוע הושלם אחד הדברים המופלאים ביותר שאי פעם חוויתי. כאשר נרשמתי ל-MITx ULab: טרנספורמציה לעסקים, לחברה ולעצמי, ציפיתי לחוויית למידה ברמה עולמית עם כמה מהאנשים הטובים ביותר בתחומים של שינוי חברתי, אסטרטגיות טרנספורמציה, התפתחות אישית ,טכניקות למידה ותיאוריה ארגונית.
 
הקורס באמת נתן את כל זה. עם זאת, זה היה רק ​​הדובדבן שבקצפת. החוויה האמיתית הייתה לראות לא פחות מ- 50,000 אנשים מ-185 מדינות שונות העוסקים באופן חיובי במאמץ קולקטיבי ליצור במשותף ולשתף פתרונות לבעיות הבוערות ביותר העומדות בפני כל משתתף. במהלך החודשים האחרונים, רכשתי חברים קרובים עם אנשים מכל יבשות העולם. ניהלתי גם שיחות עמוקות עם אנשים מלא פחות מ-100 מדינות (כן ספרתי!), רובן היו ברמה שאני, ואכן רוב האחרים, מתקשים להגיע אליה אפילו עם בני משפחה וחברים.
 רק לעתים רחוקות יש לך חוויות כאלה שלאחריהן אתה נשאר אופטימי לגמרי. שבהן אתה מרגיש בדיוק עד כמה גדול הערך הפוטנציאלי של האינטרנט באמת. במונחים של חיבור אנשים ואפשור למידה, יצירת אב-טיפוס והתפתחות מהירה. תחושה מוזרה של לדעת בדיוק איך העולם העתידי יעבור לכיוון של התגברות היצירה המשותפת וחדשנות פתוחה. לעבוד עם מעל 400 פרויקטים שונים לצד אנשים החולקים את אותו חלום על עולם יותר מחובר.
 
אני רוצה להודות לכל מי שהיה איתי במסע המדהים הזה, ואני מצפה להמשיך לפתח השאיפות והרעיונות שלנו בשנת 2016!"

עדות של קנת' הוג מממשלת סקוטלנד

bottom of page