top of page

 GAIA IL

גאיה ישראל

GAIA = Global Activation of Intention and Action

קבוצת  GAIA-IL, קמה במרץ 2020 במטרה להציע הזדמנות להתבוננות מחודשת על המציאות בעולם שמתמודד עם משבר הקורונה, לצד יצירת חיבורים וקידום פעולה מיטיבה. המיזם הוא מרחב למפגשי און ליין במסגרת קבוצה ישראלית המהווה חלק מקהילת גאיה העולמית, אשר עוברת יחד תהליך של חישה משותפת , sensing and sensemaking למצב המשברי העולמי ומבקשת להתחבר לאפשרויות חדשות ומבריאות שתקופה זו מזמנת לנו. 

את התהליך יזם ומוביל ה-Presencing Institute שהקים פרופ' אוטו שרמר מאוניברסיטת MIT עם שותפיו לפיתוח Theory-U ו- U.Lab.  

במסע המשותף לוקחות ולוקחים חלק מובילי שינוי, מנהיגות ואזרחים ממגזרים, מערכות וקהילות רבות בישראל ובעולם.

המפגשים מתמקדים בהתבוננות עמוקה ועשירה על המציאות ובשינויים הטרנספורמטיביים שהיא מזמנת במישור הכלכלי, הפוליטי, החינוכי, ובכל שאר הקשרי החיים.  

המפגשים של הקבוצה הישראלית מתקיימים בימי שלישי אחת ל-5 שבועות, בשעות 21:00 - 22:30

כל מי שמעוניין להשתתף בקבוצה הישראלית מתבקש למלא את טופס ההרשמה.

 

חומרי רקע  ולינקים חשובים נוספים:

  • מאמר שכתב אוטו שרמר על מה שהוביל להקמה של GAIA

  • ההקלטה של המפגש הבינלאומי הראשון

  • וידאו קצר של אוטו שרמר לאחר המפגש הבינלאומי הראשון

  • האתר של GAIA מתעדכן כל הזמן ומוזמן לבקר בו

עמית פרופיל 2020.jpg

עמית לרנר

מנהלת את הערוץ ליזמות וחדשנות חברתית במכללה האקדמית בית ברל ומנחה של המאיץ ליזמות חברתית לפי מודל U.lab . יועצת מטעם מעוף של יזמים חברתיים בתהליכי הנבטה של  של מיזמים חברתיים. שותפה מייסדת של קהילת U.lab בישראל. יוצרת שותפה ב" יחד בבריאה" התארגנות המקדמת ידע, מודעות ויוזמות אזרחיות למען הבראה חברתית וסביבתית בארץ ובעולם, בגישה הוליסטית-מערכתית.  מייסדת שותפה של החוג לניהול עסקי חברתי במכללת סמינר הקיבוצים בשיתוף עם המכון הדמוקרטי. בעברי ניהלתי את מרכז הצעירים בשדרות, ופיתחתי והנחתי תוכניות לקידום תעסוקה בעמותת בעצמי בקרב אוכלוסיות מודרות. בתחילת דרכי עבדתי ככלכלנית באגף התקציבים במשרד האוצר. בעלת תואר ראשון ושני בכלכלה מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב,  בוגרת מכון מנדל למנהיגות חינוכית ובוגרת תוכנית קולאב חממה לחדשנות חברתית.

דניאל שני.jpg

ד"ר דניאל שני

עוסקת בניהול בעולם החברתי. שימשה עד לאחרונה כמנכ"לית "אקורד: פסיכולוגיה חברתית לשינוי חברתי", ארגון המקדם את האפקטיביות של הפעילות למען יחסים מכבדים ושוויוניים בין קבוצות בישראל, באמצעות פיתוח והנגשת ידע חדשני ומבוסס מחקר בפסיכולוגיה חברתית. בעבר הקימה וניהלה את מרכז מנדל למנהיגות בצפון, מרכז המקדם מנהיגות חברתית וחינוכית של ערבים ויהודים בפריפריה של ישראל. לדניאל תואר שני ושלישי במדעי המדינה מאוניברסיטת פרינסטון. בעבודת הדוקטורט שלה, חקרה את מקורות המוטיבציה של האזרחים להשתתפות פוליטית, עבודה שזכתה בפרס המחקר הטוב ביותר בפסיכולוגיה פוליטית מטעם האיגוד האמריקאי למדע המדינה. בעבר עבדה במכון הישראלי לדמוקרטיה ושם הובילה את פרויקט מדד הדמוקרטיה הישראלית הראשון. כעיתונאית במשך כמעט עשור, הייתה ראש דסק החדשות בעיתון "ידיעות אחרונות", ושימשה ככתבת פוליטית, עורכת חדשות ושדרנית בתחנת הרדיו גלי-צה"ל.

יעל בר לב.jpg

ד"ר יעל בר-לב

מלווה מנהיגים, מנהלים וצוותים מובילים בתהליכי התמקצעות והתחדשות. מדריכה בכירה למנחי קבוצות. מלווה אנשים ונשים בתהליכי החיים, עוזרת להבין את הצרכים העמוקים ולבחור את הדרך.

לאורך שנים מילאתי שורה של תפקידים כחברת סגל במכון מנדל למנהיגות, הובלתי פרויקטים בינלאומיים במרכז לעתידנות בחינוך באונ' בן-גוריון ובמחלקה להוראת המדעים בטכניון. בוגרת בי"ס מנדל למנהיגות חינוכית ותוכנית "גוונים" של הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו.

בין לקוחותי: צוות היועצים של בית הנשיא, סגלים בכירים באוניברסיטאות ומכללות, מכון מנדל למנהיגות, הסוכנות היהודית.

צוות האירוח של גאיה ישראל

bottom of page